Moja i twoja nadzieja / koncert dla UKRAINY

Koncert dla Ukrainy z udziałem konińskich muzyków odbędzie się 27 marca w Konińskim Domu Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Konina. Charytatywne cegiełki, będące jednocześnie wejściówką na wydarzenie, można nabyć w Konińskim Domu Kultury.

Koncert odbędzie się pod hasłem ,,Moja i twoja nadzieja”. Wezmą w nim udział wokaliści Studia Piosenki Estradowej HIT, Studia My Voice oraz konińscy muzycy: zespół KERS oraz zespół TANGO NUEVO, w skład którego wchodzą uczniowie i absolwenci PSM I i II stopnia imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Szymon Wieczorkiewicz. Gościem koncertu będzie ALISSA NINARD, koninianka pochodzenia ukraińskiego.

Koncert będzie miał dwa wymiary. Po pierwsze będziemy kwestować na rzecz pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy, po drugie chcemy pokazać, że te złe chwile odejdą, że zawsze jest NADZIEJA.
Kwestą oraz rozprowadzaniem cegiełek na koncert zajmuje się Konińska Fundacja Kultury.
Jeśli chcecie wesprzeć uchodźców wojennych możecie także wpłacać datki na konto Fundacji z dopiskiem ,,Moja i twoja nadzieja”. Nr konta: 06 1050 1735 1000 0090 3254 4745
Cegiełki na koncert, w kwocie od 20 zł , można nabyć w kasie Konińskiego Domu Kultury.
– Pieniądze zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na zakup lekarstw i środków opatrunkowych dla walczącej Ukrainy. Cześć pieniędzy chcemy także oddać w depozyt do  konińskich aptek. Dzięki temu ukraińskie rodziny będą mogły bezpłatnie zrealizować w nich recepty – mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury, organizator wydarzenia.

Na scenie wystąpią konińscy muzycy. Wśród nich młodzież, która chce wesprzeć rówieśników z Ukrainy oraz ich instruktorzy.
Zobaczymy i usłyszymy Igę Lewandowską i Wojciecha Olińskiego; Mariusza Urbaniaka, wokalistów Studia Piosenki estradowej HIT: Julię Wasielewską, Laurę Bączkiewicz; wokalistów My Voice: Natalię Gierasimow, Kingę Żelichowską i Mikołaja Kurtasa.

Koncert dla Ukrainy ,,Moja i twoja nadzieja” odbędzie się 27 marca o godz. 18.00 w Konińskim Domu Kultury.

Organizatorem wydarzenia jest Koniński Dom Kultury. Partnerami koncertu: Konińska Fundacja Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie, Zespół KERS, Studio Piosenki Estradowej HIT, Studio My Voice Beaty Michalak. Patronat Honorowy Prezydent Miasta Konina.